18.05.2024
Zpět na úvodní stránku
music | lyrics | film | diskuse | home | sms | tv | ostatní | guest book nastavení 1 nová zpráva (1) | aktiv (60)
Informace o recenzi
Žánr
Rok
2012
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[1]:
tip
Čtenářů:
20935x
Přidáno:
15.10.2012
Autor:
Chen
 

Projekt X - Project X

obal

Nejdříve předešlu, že nejsem velkým fanouškem filmů, které jsou natáčeny díky „ruční kameře“. Tedy oněm projektům, které se snaží tvářit, že vznikly díky tomu, že každou důležitou situaci zrovna zaznamenal někdo s videokamerou.

Navíc, nikdy jsem nebyl ani milovníkem oslav, jejichž návštěvníci měli dojem, že jediná možná forma zábavy je ožrat se, zfetovat a zvracet někde v koutě.

Film Projekt X by mi tak očividně neměl být pochuti, protože se točí kolem jednoho velkého mejdanu, který je natáčen na ruční kameru. Jenže jsem se nakonec pobavil překvapivě slušně a i přes to, že film je extrémně přitažený za vlasy, užil jsem si ho.

Příběh je extrémně jednoduchý. Partička tří kamarádů (a kameraman, jehož vztah ke zbývajícímu triu není přímo vysvětlen) se rozhodne uspořádat narozeninovou oslavu jednoho z nich. Respektive Thomas (Thomas Mann) slaví narozeniny a jeho kamarád Costa (Oliver Cooper) se rozhodne, že toho využije a uspořádá největší party, kterou jejich střední škola pamatuje.

Toť vše. Více pro vás scénář připraveno nemá. Ale naštěstí je film docela krátký a neustále se v něm něco děje, takže vás dějová plochost ani nebude příliš trápit. Po počátečních přípravách na oslavu vše propukne, začne se pít, svlékat, ocucávat, fetovat a než se nadějete, blíží se konec, který ale dojem z filmu trošku kazí.

Proč? Protože je až moc přitažené za vlasy. Většinu filmu se s přimhouřenýma očima dá uvěřit tomu, že by se to mohlo stát, přestože je tu několik aspektů, které jsou hodně přehnané (liliput mlátící každého mezi nohy například), ale závěr je extrémně přepálený a zřejmě v rámci doslova explozivního konce se vše zvrhne spíše ve sci-fi.

Je to škoda, nebylo nutné nechat film vygradovat do takového extrému, fungoval by dobře, i kdyby k tomu nedošlo a vše skončilo tím, že by se například trojice pánů probudila uprostřed domu plného spících opilých lidí a neuvěřitelného nepořádku, ale tvůrci se zřejmě nechtěli držet tak při zemi a tak se vše zvrhne ve směsici neuvěřitelných scén. Zklamáním je i to, jak to dopadne s některými postavami, ale nechci předbíhat.

Další věcí, která leze na nervy je Costa, možná je to záměr, možná ne, ale tenhle charakter je tak otravný, že má člověk po pár minutách chuť mu jednu vlepit. Je to onen prototyp frajírka, který jen kecák a má prd za sebou.

Obsazení je ale fajn. Je příjemně civilní, nejde o vysloveně známá jména, ale herecký ansábl se snažil podat uvěřitelný výkon s ohledem na to, že jde o „skutečný“ záznam z videokamery a docela jim to jde.

Ale nakonec se z filmu stejně vyklube zběsilá, zmatená ale zábavná podívaná, která se sice točí osmdesát minut kolem jediného tématu, ale člověk se u ní nenudí.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Nima Nourizadech
Hrají: Nichole Bloom, Martin Klebba, Alexis Knapp, Jimmy Kimmel, Kirby Bliss Blanton, Miles Teller

Copyright © 2000-2024 fil.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest Film podle skutečnostitip
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (1)