18.05.2024
Zpět na úvodní stránku
music | lyrics | film | diskuse | home | sms | tv | ostatní | guest book nastavení 1 nová zpráva (1) | aktiv (59)
Informace o recenzi
Žánr
Rok
2012
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
21118x
Přidáno:
11.02.2013
Autor:
Chen
 

Piraňa 3DD - Piranha 3DD (2012)

obal

Když se Alexandre Aja pustil do remaku hororové klasiky Piraňa, bylo jasné, že film se nemůže brát moc vážně, jinak to nedopadne dobře. Aja to věděl a tak nabídl krvavou podívanou plnou černého humoru, přepálenosti a ujetých scén. Velmi šikovně balancoval na hranici roztomilé šílenosti a trapnosti a málokdy se dostal za ni.

John Gulager, režisér pokračování nesoucí název Piraňa 3DD, tímto umem neoplývá. Jeho film se snaží sázet na stejné ingredience jako jednička, ale Gulager s nimi vůbec neumí pracovat. Je to jako když si v kvalitní restauraci dáte lahodný, trošku pikantní koktejl a pak přijdete do čtvrté cenové, kde vám ho také zkusí udělat a to ze stejných přísad, ale chutná úplně jinak. Hůře.

Piraňa 3DD pracuje s tím samým, co jsme viděli v prvním filmu, ale neuvěřitelně nešikovně. Úchylnost není sympaticky úchylná, ale jen úchylná, krvavé scény nejsou kvalitně nasnímané ani zpracované, humor není vtipný a závěrečný masakr, tedy finále celého filmu, nenabídne ona poctivá jatka, ale pár nepříliš povedených momentů, které vypadají spíše, že někdo naházel pár figurín do bazénu, než jako útok piraň na vodní park.

Například v prvním díle jsme měli ukousnutý penis, ale bylo to prezentováno tak, že to bylo svým způsobem zábavné. Tady se také dočkáme útoku dravé ryby na mužský pohlavní orgán, ale je zřejmá snaha posunout scénu na vyšší úroveň, ale paradoxně se tu příliš tlačí na pilu díky tomu je tenhle nápad uchopen za úplně špatný konec (podivné spojení, když se bavíme o penisech). Uvidíte spoustu okamžiků, které chtějí být ikonické, které si mají utahovat z béčkových hororů, ale nedaří se a stávají se z nich jen momenty, nad kterými člověk kroutí hlavou a byť možná chápe, o co tvůrcům jde, tak rozhodně nechápe způsob, jakým se o to snaží.

Od režiséra, který natočil tři Krvavé hostiny, které naopak docela dobře pracují s černým humorem, násilím a žánrovými klišé, bych tedy čekal více, než béčko, které si má utahovat samo ze sebe, ale ve finále je spíše jedním z těch, ze kterých si mělo dělat srandu.

Nepomáhá tomu ani obsazení vedlejších rolí. Opět je tu vidět dobrý nápad, například v případě Davida Hasselhoffa, který hraje sám sebe, ale jeho potenciál je (až na pár výjimek) nevyužitý, hlášky nepobaví a jeho zřejmě záměrné přehrávaní, také nerozesměje, i když mělo.

Jde o „béčkový“ horor, takže herecké výkony nemusejí být jako z oscarového dramatu, ale to, co uvidíte tady, to už je nepovedené i v rámci žánru. A to už je, co říct. K tomu si přidejte dialogy, které jsou v některých momentech úděsné, spoustu nelogičností a musí vám být jasné, že tohle není film pro vás.

Jestliže vás i přesto zajímá příběh, tak tu máme vodní park, otvíračku a dravé ryby v potrubí. Víc vědět nepotřebujete. Zní to jako slušný námět pro projekt, který nabídne hromadu krvavých skonů, ale jak jste se už dočetli, závěrečné minuty rozhodně nesplní očekávání. V prvním díle nabídl Aja šťavnatý masakr, tady to opravdu působí, jako když pár kamarádů natáčí horor u bazénů rodičů.

Rozpočet byl sice omezený, to se dá pochopit, ale i tak bych čekal něco více, než jen pár kousanců do zadku, pak dlouho nic a nakonec vodu plnou gumových figurín.

Prostě nefunguje skoro nic. Je tu vidět, že John Gulager se snaží udělat z toho kultovní klasiku, má pár dobrých nápadů, ale žádný z nich nezvládá zpracovat tak, aby stál za větší pozornost. Vše, co fungovalo v jedničce, nefunguje ve dvojce. Holt už Čelisti III dokázaly, že horory s (pa)rybami ve vodních parcích jsou obvykle katastrofou a to platí i tentokrát. A pár záběrů na silikonová prsa a odhalené klíny to prostě nezmění.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: John Gulager
Hrají: Christopher Lloyd, Danielle Panabaker, Katrina Bowden, Ving Rhames, Gary Busey, Chris Zylka, David Hasselhoff, David Koechner, Jean-Luc Bilodeau, Matt Bush, Paul Scheer, Clu Gulager, Adrian Martinez, Matthew Lintz, Meagan Tandy, Sierra Fisk, Livia Milano

Copyright © 2000-2024 fil.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny