18.05.2024
Zpět na úvodní stránku
music | lyrics | film | diskuse | home | sms | tv | ostatní | guest book nastavení 1 nová zpráva (1) | aktiv (58)
Informace o recenzi
Žánr
Rok
2012
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
18792x
Přidáno:
28.01.2013
Autor:
Chen
 

Let´s Dance: Revolution - Step Up Revolution

obal

Na poli tanečních filmů je už slušná konkurence, ale pořád mu kraluje série Let´s Dance (to je oficiální název pro českou distribuci, i když mi stále uniká to, proč byl jeden anglický termín nahrazen druhým), která už má čtyři díly, kdy ten poslední nese podtitul Revolution.

Ale zrovna revoluční tedy není. Co si budeme nalhávat, příběh u série nikdy nehrál roli. I když pravda, první díl se ještě snažil být jakýmsi romantickým dramatem, které je okořeněné o tanec, ale od druhého dílu se série Let´s Dance vydala jiným směrem a pochopila, že nejlepší bude, když se bude soustředit hlavně na vizuálně přitažlivé obsazení, stylovou hudbu a povedené taneční kreace s promyšlenou choreografií.

Fungovalo to ve dvojce, fungovalo to ve trojce a svým způsobem to funguje i ve čtyřce. Ta se sice také snaží nabídnout jakýsi příběh, ale ten je prostě a jednoduše pohádkou, které se dá stěží uvěřit. Skupina pouličních umělců (tanečníci, street arteři, DJs…), která si říká The Mob, se snaží vyhrát soutěž na YouTube, kde video s deseti miliony zhlédnutí vyhraje sto tisíc dolarů.

Jeden z jejich zakládajících členů Sean (Ryan Guzman) se jednou náhodou seznámí s pohlednou dívkou Emily (Kathryn McCormick), ze které se vyklube dcera jeho šéfa (Peter Gallagher) a především muže, který chce v jeho čtvrti vybudovat obrovský hotelový komplex. A Sean, Emily a zbytek The Mob, se rozhodnou, že tomu zabrání s pomocí tance.

Ano, to je zápletka a ano, je úsměvná, stejně jako dialogy a chování postav, když zrovna netančí. Drsné pózy, drsné hlášky, styl chůze „melounáři“ (pánové se nosí, jako by měli podpaždí melouny) a podobně, ale to se jednoduše dalo čekat.

Pokud jde o obsazení, tak je zřejmé, že prvním požadavkem (kromě talentu pro tanec) byla vizuální přitažlivost a to se povedlo, ústřední pár je jako vystřižený z katalogu, na své si přijdou milovníci ženských tvarů i milovnice břišního svalstva. Herecké schopnosti tu nejsou až tak důležité, ale překvapivě to docela jde a není to k smíchu/pláči. Přizváni byli samozřejmě profesionální tanečníci a dokonce se objevuje pár postav z minulých dílů, které také předvedou něco ze svého umění.

Tedy, hezké lidi – máme, zkušené tanečníky – máme, povedenou choreografii…, tak tady to není tak úplně jednoznačné. Je tu několik zajímavých tanečních scén, které rozhodně nejsou špatné, ale že by braly dech, tak to zrovna ne. Možná je to tím, že už je v žánru relativně velká konkurence, kdy se každý titul předhání s tím, co nabídne, možná je to tím, že předchozí díly série nastavily laťku docela vysoko, ale přiznávám, že většina tanečních momentů mi přišla choreograficky slušná, ale čekal jsem něco povedenějšího. Finále je vynikající, což se dalo čekat, jde o vrchol filmu, takže se tam trsá opravdu zběsile, ale čekat zhruba hodinu a půl na vynikající tanec, to není úplně ono.

A ani soundtrack není tak vynikající, jak jsem byl u minulých filmů zvyklý. Je tu pár hitů, které uslyšíte v rádiu, ale jen tak dva tři opravdu stojí za to. Ostatní jsou dobré, poslouchatelné, ale že by si člověk hned pořídil soundtrack, tak to asi ne.

Jak v tanci, tak v případě hudby bych já osobně, a to říkám jako člověk, který má nakoukánu slušnou hromadu tanečních filmů, přitlačit na pilu, chybí mi onen „wow“ efekt, onen pocit, kdy máte chuť běžet do nejbližšího klubu a vyzkoušet, jestli jste také dobrý tanečník.

Je pravda, že jsem trošku zklamaný. Je to ohraná fráze, ale čekal jsem více, ale dle mého názoru jede Revolution na půl plynu a třetí díl byl výrazně lepší. Let´s Dance: Revolution nabídne hezké lidi, slušnou hudbu a povedené finále, ale nesnaží se překročit svůj vlastní stín. Řemeslně slušné, ale nic navíc nečekejte.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Scott Speer
Hrají: Ryan Guzman, Kathryn McCormick, Adam G. Sevani, Misha Gabriel Hamilton, Megan Boone, Tommy Dewey, Morgane Slemp, Peter Gallagher

Copyright © 2000-2024 fil.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny