18.05.2024
Zpět na úvodní stránku
music | lyrics | film | diskuse | home | sms | tv | ostatní | guest book nastavení 1 nová zpráva (1) | aktiv (45)
Informace o recenzi
Žánr
Rok
2008
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[33]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
73137x
Přidáno:
05.05.2008
Autor:
Chen
 

Let´s Dance 2 - Step Up 2: The Streets

obal

Někdy mi přijde až k smíchu, co někteří lidé od určitého žánru očekávají. Nechápu, kdo může vyrazit do kina s tím, že od tanečního filmu dostane hlubokomyslné myšlenky a originální pointu. Tvářit se jako odtažitý intelektuál, který touží po všeříkajícím moudru a jít na titul s názvem Let´s Dance 2? Nenechte se vysmát. Každému, alespoň s minimální dávkou důvtipu musí být jasné, že tady půjde hlavně o to, aby Vám taneční scény vyrazily dech. A to se daří. Přestože první díl se mi docela líbil, chyběla mi v něm lepší choreografie a více tanečních scén. A tentokráte jsem dokonale spokojen, protože pokračování je napěchováno úchvatnými kousky, které nutí hýbat boky i ty, kteří jsou pružní asi jako osmdesátiletý stařík s umělou kyčlí.

Let´s Dance 2 je jedno příběhové klišé vedle druhého. Mladá problémová dívčina Andie (Briana Evigan) se místo školy poflakuje s taneční „crew“. Její členové se baví tak, že provokují policii divokými kousky v metru a zdobí zdi svými graffiti. Z toho není nějak nadšená opatrovnice Andie, která se jí ujala po smrti její matky. Rozhodne se odeslat dívku za tetou do Texasu. Naštěstí se objeví hlavní hrdina prvního dílu Tyler (Channing Tatum), který shodou okolností Andie zná a slíbí jí, že pokud nastoupí na taneční školu, kam docházel i on, postará se o to, aby se nemusela stěhovat. Dívka, vyznávající pohyby ulice sice není z baletní školy nějak nadšená, ale souhlasí.

A dál už to je skoro jasné, potká tam pohledného Chase (Robert Hoffman), praštěného Moose (Adam G. Sevani), ale zatímco získává nové přátelé, členové „crew“ jí vyloučí zato, že nastoupila na uhlazenou taneční akademii. Chasea napadne, že by mohli založit vlastní partičku a tak ve škole vyhledají , poněkud zvláštní, ale talentované spolužáky a rozjedou to…

Než se dočkáme oslňujícího tanečního finále, tak se to ještě trošku zkomplikuje, podle klasického schématu – vše vypadá beznadějně, ale nakonec zvítězí láska, přátelství, znáte to. Všichni (nebo skoro) budou šťastní, ze zdánlivých záporáků se stanou sympaťáci a podobně.

Naštěstí příběh tu není hlavní devizou a morální poselství není divákovi do obličeje cpáno natolik, aby mu to vadilo. A kromě toho, některé myšlenky jsou sice sentimentální, ale pravdivé. Ale dramatická rovina je tu jen proto, aby se neřeklo, že se tu někdo nesnažil o děj. Ten je ale hlavně nití, na kterou se navazují skvělé taneční kousky. Tancuje se tu, kde a kdy to jen jde. Žádné zbytečné zdržování s komplikovaným dějem, parta charismatických lidí využijete každé příležitosti, aby předvedli svůj cit pro rytmus a ohebnost svých kloubů. A kšiltovku dolů, v tomto ohledu odvádějí vynikající práci. Je vidět, že tanec milují a oddávají se mu naplno a nesnaží se jen slepě dodržovat nacvičené kroky. Jestliže jste někdy zabruslili na diskotéku, tak si všimněte lidí, kteří se pohybují na parketu. Teď vynecháme ty, co se tam oblizují, aby všichni viděli, jak dobře jim fungují slinné žlázy, soustřeďte se na tanečníky. Jsou tam ti, kteří sice umí kroky jako z klipů z MTV, ale mají něco naučeno a to poslušně provádějí, a pak jsou tam ti, kteří se snaží cítit rytmus, netancují proto, aby oslnili ostatní, ale protože si to užívají a mají to rádi. A přesně to poslední lze prohlásit o hercích v Let´s Dance 2.

Záměrně používám slovo herec a nejen tanečník, protože hrají docela dobře a jejich dramatické výkony nejsou úsměvné. Kromě toho, myslím, že ženské i mužské publikum bude spokojeno, protože hlavním postavám sexappeal rozhodně nechybí.

Někdo tvrdí, že Let´s Dance 2 nabídne to samé co klipy na hudebních televizních stanicích. To je ale docela zjednodušené a nefér, prohlašovat něco takového. Jen v málokterém videu uvidíte tak zvládnuté taneční scény. Těšit se můžete na vyznavače různých stylů, ale především na hip-hopové kreace, plus nějaký ten balet a trošku „latiny“.

Pokud Vám tedy vadí obří mikiny, kšiltovky s rovným kšiltem a jedna povytáhnutá nohavice, tak si film nepouštějte. Já osobně proti tomu stylu nic nemám, občas mě trošku rozesměje, když se „sýrově“ bílý kluk snaží vypadat jako nejhustější „nigga“, ale že by to u mě vyvolávalo záchvaty zuřivosti to ne. Je to image, pokud někomu vyhovuje, proč ne.

Ujasněte si, co od filmu chcete. Pokud toužíte vidět partu mladých pohledných lidí, kteří občas řeší nějaký ten problém, ale hlavně se nechávají unášet silou tance a jste ten typ, který, když slyší nějakou melodickou píseň, poklepává alespoň nohou, pak Let´s Dance 2 musíte vidět. Po jeho zhlédnutí jsem měl chuť chytit MP3 přehrávač, vyběhnout ven a provádět divoké taneční kreace před barákem. Neudělal jsem to jen proto, že na to fyzicky nemám, a protože babičky vyhřívající se na lavičkách by to asi neocenily, ale je to důkaz toho, že film funguje tak jak má. Naposledy mě takhle příjemně mrazilo u závěrečné scény Hříšného tance. Určitě doporučuji.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Jon Chu
Hrají: Briana Evigan, Robert Hoffman, Adam G. Sevani, Cassie, Will Kemp, Danielle Polanco, Christopher Scott, Mari Koda, Janelle Cambridge, Luis Rosando, Harry Shum Jr., LaJon Dantzler, Jeff „Rapid“ Ogle, Donnie „Crumbs“ Counts, Jeffrey „Machine“ McCann

Copyright © 2000-2024 fil.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 


Od tanečních filmů očekáváte...

Celkem 1052 hlasů


Přidej i ty svuj názor!
guest Lula
guest Macinka...
guest Step Up
guest lets dance 2
mobilek let´s dance
guest julie
guest sandra1/10
guest pěkné věci
guest Step up 2
guest street10/10
guest leniska
guest bla
guest guest
guest Marketka
guest Hip Hop10/10
guest hip hop
guest Ellizabet10/10
guest pavel10/10
guest verunkatip
guest LLRJF
guest petr10/10
Hejk Step up- The streetstip
guest lets dance 2tip
guest plstip
guest mucktip
sisi17 RE: hip hop
guest dance
guest mazanej film a blog
guest komentář
guest lets dance 210/10
guest haha
guest LETS DANCE
guest DFADF
guest hip hop
guest ikvi
guest jitka
guest plstip
guest miley cyrus
guest super
guest hh
guest DANA
guest LETS DANCE210/10
guest Lets Dance2 the streets
guest hip hop
guest lets dance
Teena výjimka10/10
guest chuj
guest borci
guest pele
guest hip hop men
guest kajolii10/10
spajda7 hmm8/10
guest kiki10/10
guest YeééS--->10/10
guest joooooooooooo10/10
guest honeydance.girl
guest kita36
guest anonim
guest úžasnej film9/10
guest RE: Super..
guest RE: hrubé!!!
guest RE: Terez
guest RE: RE: jde hlavně vo kozyyy
guest RE: jde hlavně vo kozyyy
guest RE: jesz
guest RE: kajuska
guest RE: E_v_i_e
guest RE: Kryspulinek-D
guest Kdo ho miluje je innnn
guest Kryspulinek-D
guest stepík upík10/10
guest step up 2...
guest su
guest Renca10/10
guest Petule01tip
guest E_v_i_e
guest kajuska
guest RE: jde hlavně vo kozyyy
guest jesz10/10
guest Myshel
Domisheek Let's dance 2
guest jde hlavně vo kozyyy
guest step up 2 i.skraskova@seznam.cz10/10
guest sssttttteeeeppppp uuuuuuupppppppp22222222
Jolanthinka Step up 2
lusila92 step up 2
guest KAMA
guest :D
guest Upe beeest filmíktip
guest GooDtip
guest Perfect..!tip
KMaja Sqělej film!!tip
Retez Terez10/10
gabcik hrubé!!!
Luccilla13 Super..tip
guest DOKONALOST....tip
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (96)