18.05.2024
Zpět na úvodní stránku
music | lyrics | film | diskuse | home | sms | tv | ostatní | guest book nastavení 1 nová zpráva (1) | aktiv (45)
Informace o recenzi
Žánr
Rok
2010
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
17079x
Přidáno:
20.09.2010
Autor:
Chen
 

Legie - Legion

obal

O Legii jsem slyšel spoustu špatného, hlavně na oněch různých databázích, kde se sdružují diváci, kteří snad nesledují filmy, aby se pobavili, ale aby na nich mohli hledat chyby. Však to znáte, pročítáte si různé názory a nestačíte se divit, co si ony dámy a pánové všechno nevymyslí a na co všechno nehází špínu.

Legie to schytala opravdu tvrdě, člověk by měl skoro dojem, že si někteří diváci díky její nepovedenosti byli nuceni vyrvat oční bulvy z důlků. Ovšem, já osobně jsem Legii viděl a přesto, že k ní mám několik výhrad, nemám žádný problém přiznat, že jsem se bavil.

Ono bylo hned od počátku jasné, že to bude „béčko“ jako řemen. Jestli někdo čekal, že z titulu, ve kterém se prohání anděl s kulometem, vznikne kultivovaná dramatická podívaná, tak není úplně zdráv.

Stačí nastínit příběh a všem bystřejším asi bude jasné, co mohou čekat. Bůh už má lidstva plné zuby (není divu, stačí se rozhlédnout kolem sebe) a tak se rozhodne, že je čas na totální vyhlazení. Armáda andělů je připravena vykonat jeho rozkazy, ale jeden, generál jeho vojsk – Michael (Paul Bettany) je proti. Věří, že člověk by měl dostat ještě šanci a rozhodne se vzepřít vůli svého stvořitele. Proto se vydá do malého bistra v poušti, kde se nachází mladá servírka Charlie (Adrieanne Palicki), která čeká dítě. Právě to může spasit svět. Ostatním andělům se to nelíbí a jsou rozhodnuti Charlie zabít, což ovšem ona ani nikdo další v motorestu netuší.

Jádrem filmu je tak situace, kdy skupinka lidí musí přežít v restauraci obklopené posedlými lidmi, dokud se malé nenarodí. Partička lidí je sestavená podle standardních norem (na oko drsný černoch – Tyrese Gibson, tak trošku střelený majitel – Dennis Quaid, jeho syn zamilovaný do Charlie – Lucas Black, hrdinný kuchař – Charles S. Dutton, kultivovaný pár – Kate Walsh a Jon Tenney a jejich rebelská dcera – Willa Holland). Nepromlouvají ani se nechovají nikterak originálně, ale zahraní jsou sympaticky. Občas se snaží hrát na psychologickou notu, což je asi trošku zbytečné, protože není čas na to, aby se charaktery jednotlivých zúčastněných pořádně projevily, ale je to dávkováno v přijatelné míře.

Dialogy jsou napsány opravdu jako podle základní scénáristické příručky, ale občas probleskne nějaká stylová a vtipná hláška, kterou byste nečekali. Dočetl jsem se, že rozhovory jsou skoro nesnesitelné, ale upřímně, v mnoha jiných filmech jsem zaslechl mnohem horší.

V čem Legie pokulhává, je hororová atmosféra. Ona se o ni snaží, ale moc jí to nevychází. Občas má nastartována dobře, ale diváky prostě ne a ne začít mrazit. A to ani ve chvíli, kdy se v temném bistru někde ve stínech prohání jeden z posedlých. Řemeslně jsou takové momenty zpracovány dobře, jen jim chybí atmosféra, i když se přiznám, že netuším proč.

Mnohem větší náboj mají akční scény. Je jich tu pár a jsou povedené. Hlavně pak souboj anděl vs anděl vypadá skvěle, ale ani přestřelky nejsou bez šmrncu. Najde se čas i na nějaký ten výbuch, takže Fanoušci akce budou spokojeni.

Originálně byli zpracováni i někteří posedlí, takže se můžete těšit na krvelačné babičky, zmrzlináře nebo malé děti, které ví, jak ostatním pořádně zatopit. Škoda, že nedostanou více prostoru.

Legie není špatný film, pokud se do jeho sledování pouštíte s tím, že vás čeká béčková akce s docela kvalitními triky, mysteriózním nádechem a sympatickými, i když neoriginálními postavami. A ono se od ní ani více čekat nedalo. To co námět slíbil, to dodal, víc ani prd, méně také ne.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Scott Charles Stewart
Hrají: Paul Bettany, Lucas Black, Tyrese Gibson, Adrianne Palicki, Willa Holland, Kate Walsh, Kevin Durand, Charles S. Dutton, Dennis Quaid, Jon Tenney, Jeanette Miller

Copyright © 2000-2024 fil.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny